Fatiha Suresinin Faziletleri


Fatiha Suresi övgü ve dua olarak ikiye ayrılır. Allah, Fatiha Suresini okuyanı över. Fatiha Suresini okuyan kişi tüm Kuran’ı okumuş gibi sevaba nail olur. Fatiha Suresi 7 ayettir. Fatihayı çok okuyan kişiye bu ayet Cehennem kapılarında kapak olur. Cehennem üzerinden salim olarak geçer. Fatiha ve Ayetel Kürsiyi okuyan; cin, şeytan ve insan şerrinden emin olur. Fatihayı okuyan Allah’a şükrünü yerine getirmiş olur. Fatiha Suresi şifa verir. Ruhsal ve bedensel hastalıkları iyileştirir. Fatiha; istekdir, münacaattır, dua dır. Fatiha Suresi her derde devadır. Fatiha Suresi indiğinde şeytan feryat etmiştir. Çünkü Fatiha okuyanın mükafatı, Cehennem ateşinin ona haram olmasıdır.

Fatiha Suresi ile sırra erişilir. Arzuladığına hemen kavuşursun, şeref ve makama sahip olursun. Fakirlik, kötülük ve korkulardan emin olursun. Dünya ve ahiret saadetine kavuşursun.

 Fatiha Suresinde bin zahir, bin de batın olmak üzere toplam iki bin hassa vardır. Ayet sayısı 7 dir. Fatiha 25 kelimedir. Kimi alimlere göre 123, kimine göre 125, bazısına görede 130 harf dir.

 Hasta üzerine 41 Fatiha okunursa hasta şifa bulur.

 Her gün Sabah namazının farzı ile sünneti arasında 41 defa Fatiha okuyan kişi; makam ve mevki sahibi olur. Fakirlik görmez, hastaysa şifa, zayıfsa kuvvet bulur. Emniyet içinde bulunur. Kısırsa çocuğu olur. İzzet ve şeref elde eder.

 Her farz namazlarının ardından 7 Fatiha okuyan kişiye hayır kapıları açılır.

 25 Estağfurullah, 11 İhlas, 7 Fatiha, 33 Selatü Selam okuyup; Peygamberimizin (s.a.v.), evliyanın, ashabı kiramın ruhlarına hediye edip, onların yüzü suyu hürmetine şifa isteyen kişiye Allah şifasını verir.

 Farz namazları arkasından 20 defa Fatiha okuyan kişinin rızkı genişler, durumu düzelir, iç alemi nurlanır.

 Sabah namazından sonra 30, öğle namazı sonrası 25, ikindi namazı sonrası 20, akşam namazı sonrası 15, yatsı namazı sonrası 10 defa Fatiha Suresi okunur. Toplam 100e ulaşır. Buna devam eden kişiye Allah istediğini verir.

 Farz namazları ardından 100 Fatiha okuyan maksat ve arzusuna hemen kavuşur.

 Sabah namazı ardından 125 Fatiha okuyan istediği şeyi elde eder.

 Fatiha Suresini 125 bin defa okuyana büyük faydaları vardır.

 Her gün Fatihayı 313 defa okuyanın isteği ve arzusu yerine gelir. Tembellik ve korkudan kurtulur. Allah okuyanın içini ve dışını temizler.

 Yatarken Fatiha ile 3 İhlasla, Felak ve Nas surelerini okuyan herşeyden güven içinde olur.

 İçi su dolu kaba 40 Fatiha okuyup, hastanın bedeni o su ile yıkanırsa hasta şifa bulur.

 Haceti, isteği olan, akşam namazının ardından 40 Fatiha okuyup dileğini Allah’dan isterse dileğine kavuşur.

 Göz ağrısı için sabah namazının sünneti ile farzı arasında 40 fatiha okuyup, şifasını Allah dan dilesin. Tükrüğünü parmak ucuyla gözüne sürsün veya okuyan kişi hastanın yüzüne üflesin.

 

Yola gidecek kişi kapıdan çıkarken 40 defa Fatiha okursa, güven içinde geri döner.

 

Sağ elini ağrıyan yere koyup, 7 defa Fatiha okur ve “Allah’ım hissettiğim acı ve ağrının kötülüğünü bender gider. Peygamberin Muhammed s.a.v. davetiyle beni bu acıdan kurtar” diye dua ederse Allah şifa verir.

 

Rızık için, yeni ayın pazar günü aya bakılır ve 70 Fatiha okunur. Pazartesi 60, salı 50, çarşamba 40, perşembe 30, cuma 20, cumartesi 10 olarak 7 gün okunur ve buna her ay devam edilir.

 

Fatiha Suresini seher vakti 41 defa okumayı adet haline getirene Allah rızık genişliği verir, işlerini kolaylaştırır.

 

Hayır için veya bir musibetten kurtulmak için günde 313 defa okunur veya 3 günde 1000 defa okunur.

 

Halvete çekilip günde 1000 defa Fatiha okuyarak gündüzleri oruç tutan, okurken buhur yakan (ud ve anber) bir takım esrarlara vakıf olur. (7 gün okunur)

 

Susuzluk ve açlık çeken; sabah Fatiha Suresini okuyup eline üflesin, sonra ellerini yüzüne ve karın bölgesine dokundurursa bu hislerden kurtulur.

 

Fatiha Suresi bir kaba yazılıp, su konulur ve yazı silindikten sonra hastaya içirilirse şifa bulur. Aynı şekilde ağrıyan yere 3 defa sürülürse ve Allah’ım sen afiyet ver. Sen afiyet verirsin diye dua edilir.

 

Ruhi deprasyonda olan hasta için; Fatiha Suresi bir kaba yazılır, içine su konulur, yazı silindikten sonra hasta o suyla yüzünü yıkarsa şifa bulur. İçerse sakinleşir.

 

Fatiha Suresi, safran, misk ve gül suyu karışımı ile yazıp, bunu su ile silip içersen zekan açılır. İşittiğini unutmazsın. Gül yağı ile silip kulak ağrısı için kulağa damlatıldığında ağrı geçer. Yine bir kaba yazıp kına çiçeği yağıyla silip 70 kere Fatiha okuyup ağrı olan yere veya felç, romatizmalı yere sürülürse şifa bulur.(tıbbi müdahele imkanı olmayan durumlarda uygulanır)

 

Akrep ve yılan sokan kişi, zehir çıkarıldıktan sonra, ağrının geçmesi için bir kaba su ve tuz konulur. 7 defa Fatiha okunur ve içirilir. Ağrı geçer.

 

Bir kişiden itibar görmek veya zalim kişinin yanına gitmek zorunda kalan kimse, 19 defa Fatiha okuyup, o kişinin yüzüne üflerse, onun şerrinden emin olur, itibar görür.

 

Cuma günü sabah namazının ardından 41 defa Fatiha Suresini yazıp üzerinde taşıyan kişi; cin, şeytan ve insan şerrinden korunur.

 

Gece, gündüz Fatiha okuyan tembellikten, ağır davranmaktan kurtulur. Hastalıklardan, cin, şeytan ve insanlardan gelecek zararlardan korunur.

 

Gözü ağrıyan sabah 3 Fatiha okuyarak parmağıyla göz kapaklarına sürerse ağrı geçer.

 

Bir isteği, haceti olan, maksadının olması için 2 rekat Allah rızası için namaz kılar ve namaz kıldıktan sonra 7 Fatiha okuyup dua ederse isteği olur.

 

Bir haceti, isteği olan maksadının olması için 40 gün ara vermeden, sabah namazının ardından, güneş doğmadan 41 defa Fatiha okuyarak Ya Rabbel Alemin, Ya Rabbel Azim, Fatiha Suresinin hürmetine isteğimi yada hacetimi ihsan buyur diye dua ederse haceti olur.

 

Yatağa uzandığın zaman; Fatiha, Ayetel Kürsi, Ve inne Rabbeküm AYETİNİ muhsinin ‘e kadar, Haşr suresinin Huvalla Hülleziyi sonuna kadar, İhlas, Felak ve Nas surelerini okuyarak, yatıp, uyunursa 2 melek gelir ve tüm tehlikelerden korumak için sabaha kadar beklerler.

 

Hasta olan kişi; bir kap içine zemzem yada yağmur suyu koyup, üzerine 70 defa Fatiha, 70 Ayetel Kürsi, 70 İhlas, 70 Felak, 70 Nas surelerini okur ve içerse hastalığı iyileşir, şifa bulur.

 

Hastaya ve büyüye maruz kalana Fatiha Suresi, Ayetel Kürsi ve 4 İhlas; 7 şer defa okunur.

 

Bir ölünün ardından 1 Fatiha 11 İhlas okuyup öncelikle Peygamber Efendimizin S.A.V. mübarek ruhlarına, peygamberlere, ashabı kirama, evliyaya ve ölen kişinin ruhuna hediye etmek çok faydalıdır. Hem ölüye, hemde okuyana hayır getirir.

10 SURE 10 ŞEYİ ENGELLER:

 

FATİHA: Allah’ın gazabını

 

YASİN: Kıyamet gününde susuzluğu

 

DUHAN: Kıyamet korku ve dehşetini

 

VAKIA: Fakirliği, miskinliği

 

MÜLK: Kabir azabını

 

KEVSER: Hasımların kinini

 

İHLAS: İki yüzlülüğü, samimiyetsizliği

 

FELAK: Hased edenlerin hasedini

 

NAS: Vesveseyi engeller

 

AMİN 4 HARFTİR. ALLAH AMİN DİYENİ 4 BELADAN KORUR:

 

1) İmanın kalbden ayrılması

 

2) Hesab gününün korkusu

 

3) Sıratı geçememe endişesi

 

4) Cehennemden aşağı inen basamaklarda ebediyyen kalma belalarından korur.

About these ads

14 thoughts on “Fatiha Suresinin Faziletleri

 1. aklından atamadığı düşünceleri aklından atmak isteyen fatiha okumayı alışkanlık haline getirsin.en az 25 kez okunacak.

 2. hımmm cok iyiymişanlamı.
  bende fatiha yı okuyarudum amma fahiyatını bilmiyordum.
  öğrendim

 3. cok iyiymiş anlamı bende okuyorum
  amafazialetlerini bilmiyordum.Öğrendim

 4. Duaların kıymetini ilim sahipleri abidler, zahitler, peygamberler ve melekler, cinlerde bilir.Allah daha doğrusunu bilir. Ağizından dua eksik olmayan inslerden oluruz inşaallah.Malayani söz, hareketlerden uzak olmanında anahtarıdır

 5. arkadaşlar ben bu surenin bu kadar sewap olduğunun bilmiodum allah bu sureyi yazandan razı olsun teşekkür ederim.

 6. bir sevdiğim var.gerçekten onunla olmayı çok istiyorum…çok yanlış bir insan aslında.bayanlara nasıl davranması gerektiğini bilmiyor…ve hiç bir hareketi hoş degil…ama onunla olup onu düzeltmek istiyorum tamamen…buda inançla olucak…ne yapmalıyım?

  • rabbim sen sewdiğimi doğru yola sok ve bana hayırlı eyle hayırsızsa hayırlısıyla benm olsun de..

 7. Bu Yazılanları Kanıt Getirirmisiniz. Hadisleri Numaraları ile birlikte nakledin lütfen. Teşekkürler... dedi ki:

  Bu Yazılanları Kanıt Getirirmisiniz.
  Hadisleri Numaraları ile birlikte nakledin lütfen.
  Teşekkürler…

 8. selam ALLAH RIZASI İÇİN BU YAZIYI DİKATE ALIN ben İST ÜMRANİYEDEN YAZIYORUM ÇOK BORÇ BATAĞINDAYİ NE OLUR NASIL KURTULURUM BANA BİR AKIL FİKİR VERİNİZ

  • Kardeşim Allah rızası için soruna cevap vermeye çalışayım.
   Borçtan kurtulma duası vardır.İlgili kaynaklara bakarak bulabilirsin.
   Ancak Allah her şeyi bir sebebe bağlamıştır.Sadece dua okuyarak borç kendiliğinden ödenmez.Eğer samimi olarak hem fiili hem de kavli dua edersen Allah sana borcunu ödemen için kapı açacaktır inşaallah…
   Rabbim yar ve yardımcın olsun…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s