Ayet-el Kürsi’nin Faziletleriinternet kitapçınız kitapyurdu.com'dan binlerce kitaba ulaşabilirsiniz.

Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.

 Ayetel Kürsi durak yerlerinin sayısınca 17 kelimeleri sayısınca 50 harfleri sayısınca 170 resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her arzusu yerine gelir. Cesareti artar. Halk arasında sevgi saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Peygamber Efendimiz in S.A.V. isimleri sayısınca 201 defa okursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.

 Ayetel Kürsi; yemek buğday pirinç arpa gibi şeylere 313 defa okunarak her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar o şeyde bereketlilik olur.

 Ayetel Kürsiyi hergün okumayı adet haline getiren kişinin ALLAH geçmiş günahlarını bağışlar. Okuyan hem Tevhid hemde Tilaveti yerine getirmiş olur. Bu da üstün bir zikir olur.

 Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 acık olarak 17 de kapalı olarak. Aynı zamanda 17 mim harfi 17 de vav harfi vardır. ALLAH’ın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur. Bu yüzden Ayetel Kürsi ile dua edilirse kabul görür.

 Ayetel Kürsiyi bir hacet ve arzunun olması için okumak o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür.

Bu ayeti okumaya ancak peygamberler sıddıklar ve şehidler devam eder. Kişi okumaya devam ederse ahlakı sehid ve sıddıkların ahlakına ulaşır.

 Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişiye; ALLAH hayırlı ve faydalı kapılar açar. İlim öğretir. Gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri hemde Batıni ilim nasip eder.

 Ayetel Kürsi okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa o kabir nurla dolar kabir genişler ve ölünün derecesi mevkisi ve makamı yükselir. Okuyanada büyük sevap verilir.

 Ayetel Kürsiyi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. ALLAH’ı büyük isimleriyle anmak zikretmek isteyenler Ayetel Kürsiyi okumalıdırlar. Ayetel Kürsi ilahi rahmet ve nusret kapılarını açar.

Sıkıntılı anlarda Ayetel Kürsi okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa o tehlikeden kurtulunur.

 Ayetel Kürsiyi 170 defa okuyana ALLAH her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.

 Bakara Suresinin ilk 4 ayeti Ayetel Kürsi Ayetel Kürsiden sonraki 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve kötülük yaklaşamaz. Deli üzerine okunmaya devam edilirse şifaya kavuşur.

 Şehvete düşkün kötü ahlaklı ve kötü kişiler okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişir. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.

 

Ayetel Kürsiyi okuyan kendini güven içine alır. Cin şeytan ve insan zarar veremez.

 

Gece yatarken okuyan kendini güven içine aldığı gibi ailesini ve komşusunuda koruyup güven içine alır.

 

Her farz namazını mütakip Ayetel Kürsi okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğunda 2 melek onu korumakla görevlendirilir.

 

Ayetel Kürsiyi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin 8 kapısı birden açılır dilediğinden içeri girer. ALLAH okuyana; şükredenlerin kalblerini sıddıkların amellerini ALLAH’a dost doğru yönelenlerin sevabını verir. Ölünce doğruca Cennete girer. Muttakilerin elde edeceği mükafat verilir.

 

Evinden çıkarken Ayetel Kürsi okuyan kişinin günahları bağışlanır şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin şeytan ve insan şerrinden ve korkularından emin olur. Her şeyden muhafaza olunur.

 

Gece ve gündüz 10 defa İhlas ve Ayetel Kürsiyi okumaya devam eden kişi; ALLAH’ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur. Mahşerde peygamberlerle birlikte olur.

 

Ayetel Kürsi okunan evden şeytanlar 30 gün kovulmuş olur 40 günde büyücü ve sihirbaz giremez.

 

Ayetel Kürsiyi 6 defa okuyup 6 yönüne üfler 7nci defa okuyup içine çeker ve 8inci de okuyup etrafına daire çizerse kendisini koruyan manevi bir hisar içine alır. (1inci okuyuşta önüne 2ncide sağına 3üncüde soluna 4üncüde arkasına 5incide yukarı 6ıncıda aşağı okuyup üfler. 7incide içine çekip yutar.8incide üfleyerek etrafına daire çizer) Böylece kendini tehlikeli yerden düşmanlarından musibetten korumuş olur. Bu uygulama yapıldıktan sonra hiç konuşmadan Ayetel Kürsi okuyarak düşman üzerine yürünürse düşman onu göremez ve zararda veremez.

 

Her namaz sonunda Ayetel Kürsi okuyanı eceli gelince ALLAH bizzat kendi kudret eliyle ruhunu alır ve o kişi şehidlik sevabına nail olur.

 

Ayetel Kürsi; okuyanı kötü ahlaktan kurtarır. Kişiyi ALLAH’a yöneltir.

 

Okuyan kişiyi dinlemek üzere melekler gelip o yerde bulunur saf tutup dururlar. İhlas suresi okunan eve uğradıklarında secdeye kapanırlar. Haşr suresi okunan evde diz üzeri çöküp dururlar.

 

Gece ve gündüz 1000 defa Ayetel Kürsiyi 40 gün okuyana ruhani alem kapısı acılır. Melekler ziyaretine gelir. Tüm sırlara vakıf olmaya başlar. İstek ve arzuları gerçekleşir. Resulullah S.A.V. Efendimizi rüyasında görme şerefine erer.

 

Ayetel Kürsi ve Amenerrasulü Suresinin okunduğu eve şeytan girmez.

 

Ayetel Kürsi bir kaba okunur ve o kabın örttüğünü hiçbir cin ve şeytan açamaz. İçindekileri alıp götüremez.

 

Ayetel Kürsiyi 170 defa okumaya devam eden; hapisteyse hapisten kurtulur. Borçlu ise borcunu ödeme imkanı bulur. Rızık isterse geniş bir nimete erişir. Bu sayıda her farz namazının ardından okumaya devam ederse isteğine arzusuna çabuk kavuşur. Gece kıbleye yönelip okuduğunda da aynı şekilde istekleri kabul görür.

 

Ayetel Kürsi günde 50 defa okunursa okuyan şeytandan korunur.

İhtiyacı ve isteği olan 170 Ayetel Kürsiyi okuduktan sonra 3000 defa Ya Kafi Ya Ğani Ya Fettah Ya Rezzak isimlerini zikredip ihtiyacını ALLAH’dan isterse isteği kabul olur.

 

170 defa Merih saatinde okursa her türlü günah ve beladan korunur. İnsanlar arasında itibarlı olur.

 

Zuhal saatinde okursa amirler yanında patronu yanında büyük itibara ve makama erişir.

 

Müşteri saatinde okursa dert ve kederi dağılır. Tüm kötülüklerden korunur. Hapisten kurtulmaya sebeb olur.

 

Şems saatinde okunursa büyük mertebe ve derecelere yükselir. Halkın dertleriyle ilgilenecek uygun bir mevkiye gelir.

 

Zühre saatinde okunursa dostları arkadaşları arasında ve aile içinde kıymeti artar. Dünya işlerinden istediği olur.

 

Utarit saatinde okursa kin ve düşmandan korunur. Düşmanının helakı niyeti ile okursa düşmanından kurtulur.

 

Kamer saatinde okursa rızkı genişler bereketi artar.

 

Akıl ve anlayışın artması niyetiyle Ayetel Kürsi 50 defa yağmur veya zemzem suyuna okunur ve içilirse bu gerçekleşir.

 

Ayetel Kürsi 18 defa hergün okunmaya devam edilirse ALLAH okuyanı tevhid ruhuyla diriltir. Kalbini buna açar rızkını genişletir. Kıymeti yücelir. Yazıp üzerinde taşıyanı ALLAH musibet afet kaza ve belalardan korur.

 

Ayetel Kürsi şer ve kötülükten korunmak niyetiyle okunur ve “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim” kısmı arka arkaya 70 defa tekrar edilerek okunursa tehlike ve kötülük ortadan kalkar. Aynı okuma şekli cin ve şeytandan korunmak içinde uygulanır.

 

Ayetel Kürsi ev veya iş yerinin kapısının üst kısmına yazılırsa o yere hırsız giremez o yerin rızkı artar.

 

Ayetel Kürsi yazılıp bir eşya arasına yerleştirilirse o eşya çalınmaz. Zarara uğramaz.

 

Ayetel Kürsi bir kaba 3 defa yazılır ve içine su konulup hastaya içirilir. İçirilirken; falan hastalıktan kurtulup şifa bulmaya niyet ettim denilirse ALLAH’ın izniyle hasta şifaya kavuşur.

 

Sabah yataktan kalkıp abdestli bir şekilde 3 defa Ayetel Kürsiyi okuyan kişi akşama kadar; akşam namazının ardından 3 defa okuyan sabaha kadar şeytan cin ve insan şerrinden korunur.

 

Bir dileği olan gece yarısından sonra abdestli olarak kıbleye yönelip 170 Ayetel Kürsi okuyup dileğini ALLAH’dan isterse isteği olur.

 

Cuma günü sabah namazından önce abdestli olarak tenha bir yerde kıbleye yönelip diz üzerine oturup 313 defa Ayetel Kürsi okuduktan sonra “Ya Rabbel Azim bu ayeti kerime hürmetine 313 ehli bedir ve 313 ashabı talut hürmetine muradımı ihsan buyur” diye dua edenin maksadı gerçekleşir.

 

7 adet tuz parçasının her birine 7 defa Ayetel Kürsi okuyup aç karnına besmele ile hergün yutarsa balgamdan kurtulunur.

 

Uykuda rüyasında korkan kişi yattığı zaman Euzu Besmele ile 3 Ayetel Kürsi okuyup her birinde “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim”i 3 defa tekrar ederek yatarsa korkulu rüyadan kurtulur.

 

Sara tutan kişiye 21 Ayetel Kürsi okunursa kendine gelir.

 

Bir kağıda 11 defa Ayetel Kürsi; safran gül suyu misk karışımı mürekkeple yazılır. Üzerinede 101 defa Ayetel Kürsi okunur öd yada anberle tütsülendikten sonra bir yerin kapısının üzerine konulursa o haneye; hırsız düşman girmezafetlerden korunur. Ticaret haneye asılırsa o yer hem korunur hemde bereketi kazancı artar.

 

Bir kağıda 3 Ayetel Kürsi yazıp üzerine 1289 defa Ya ALLAH Ya Hayy Ya Kayyum Ya Ali Ya Azim okunur sonra muşamba veya naylona sararak üzerinde taşıyan kişinin rızkı ve kısmeti açık olur. Düşman şerrinden ve afetlerden muhafaza olur.

 

Büyü dolayısıyla bağlı olan kişi için; bir kase içine Ayetel Kürsi yazılır içine su konulur. Üzerine 101 Ayetel Kürsi ve 1289 defa Ya ALLAH Ya Hayy Ya Kayyum Ya Aliyy Ya Azim okunur. O suyu 3 gün sabah aç karnına içilirse bağı çözülür.

 

Ayetel Kürsi bir kağıda yazılıp haşerenin bulunduğu yere asılırsa oradaki haşereler gider.

 

Bir kağıda Ayetel Kürsi yazılıp üzerine 21 Ayetel Kürsi 3 İhlas 21 Salatü Selam okunup bir tarlaya gömülürse o tarlanın bereketi ve mahsülü artar. Korunur muhafaza olur.

 

About these ads

160 thoughts on “Ayet-el Kürsi’nin Faziletleri

  • Sayfayı hazırlayanlardan Allah razı olsun,bende gece yatmadan önce Ayetel Kürsi’yi okurum ve uzun zamandır kötü bir rüya bile görmüyorum,selamlar

   • menim fikrimce duani yaninda dasimagin faydasi azdir cunki biz bu duayla her yere giririk .Oxuyub ureyimizde dasimagimiz daha yaxsi olar

 1. o zamanlar daha çok küçüktüm 10-12 yaşlarındaydım sanırım ..Bana ayetel kürsüyi oku demişlerdi .ALLAH A dayanarak ,her gün okumaya başladım ve ezberledim .biz tüplü soba kullanıyorduk ,ve sanırım sağuktan büyük tüpün vanası sıkışmıştı .annem kardeşim herkes deniyor açılamıyordu.hava çok soğuktu mecburen annem babamı beklemeye koyuldu bir an içimden geldi tüpe yaklaştım ve içimden ayetel kürsiyi okudum ve tüpün vanasını zorladım daha bir zorlayışta açıldı .O gün bugundür ayetel kürsi canım cananım .Dua ile vesselam

 2. Mezun olduktan sonra bir lisans islemi icin memur beni epey bekletmisti. Aklıma geldi Ayet-el kursi’yi okumaya basladım (: hatta icimden simdi size Ayet-el kursi’yi okuyorum diye gecirdigimi hala hatırlıyorum. Ayetin sonuna dogru eleman kapıya cıktı ve beni cagırdı.
  Bu tür sureleri okuyanlar ümmetin ölü ve dirilerinin ruhuna hediye etsin boş geçmesin.
  Allah yardımcımız olsun

 3. eğer başınız beleya girerse ilk önce içtenlikle allaha sığının ve bu duğayı okuyun içtenlikle işte ozaman allah sizi boş çevirmicek bu duaya ihtiyacımız var allahın bu duaların hiç birine ihtiyacı yoktur şüpesiz o hiç kimseye muhtaç deildir aksine biz ona muhtacız ve bizim bu dualara ihtiyacımız var eğer ezberlememiş olan kardeşlerim mutlaka ve mutlaka anlamıyla beraber anlayarak içtenlikle bu duayı aklınızdan çıkarmayınız [bir bir adam Hz.Muhammed S.v efendimize gelmiş ve demişki ya resulallah kuranı kerimde en kuvvetli dua hangisidir demiş Hz.Muhammed S.v Efendimizde Ayetel kursi demiş ] herkezin allahı selamı üstünüzde olsun Teşşekür ediyorum…

 4. çocukluğumda ve gençliğimde saçma ve yaşanmış çaresiz yanlışlar ve korkular içindeydim aile ve çevre etkisi ile boşlukta kalmıştım Allah (C.C) bu sureyi bana öğretti okuduğum günden bu güne bir 20 seneye yakın aklıma geldikçe yatarken uykumda kalkarken devamlı okurum çok şey ve kendiminde değişerek düzenli bir hayata olumlu olarak değişim yaşadım herkese anlamınıda bilerek okunmasını tavsiye ederim iyi ve kötünün arasında imtihanın olduğu bu dünyada çadırda veya yatakta veya hastanede doğanın yaşam başlangıcında aile ve çevre hayat devamımızda çok etkili işte bu devamda hatalı olan her davranış geleceğinizi etkileyebilir işte bu anda bir yardım sizi kötü karar ve davranışlardan yada sizin hakkınızda başkalarının vereceği iyi veya kötü davranışlarını etkileyebilir kuranı kerimde her sure ayet birbirinden değerli bu sure de en kuvvetlilerinden Allah (C.C.) Rahimdir Gaffurdur şükürler olsun .Unutulmaması gereken Allah (C.C.) sizden uzak değildir siz ondan uzakta veya yakındasınızdır

 5. benim patronum avukattı arabada giderken sürekli okurdu.ben şahidim biz büroya varana kadar büronun önü müvekkil kaynardı.sonra bende ezberledim ve yatarken evde otururken ne zaman aklıma gelse okurum .

  • haklısın ben herzaman sınavdan önce okuyorum herkese tavsiye ederim bilmeyenlerde lütfen ögrensin

  • bilmiyoruz ama var onun için kıymetini bilmeliyiz ama bu duaları kalpten söylemeliyiz yoksa okumak için okumamalıyız

  • cox sag olun bu sehife ucun .Gozel sozlerdir bu sehifeyi hazirlayandan ,oxuyanlardan Allah razi olsun.AYETUL KURSI cox guclu duadir her zaman meni belalardan ve sixintilardan qurtarir cox sukur Allahima.

 6. Ben ayetel kürsinin bu denli faziletli olduğunu tahmin ediyordum fakat birşey merak ediyorum yazıp taşımakda uygun olup ve aynı faziletleri almakda mümkünmüdür? cevap verirseniz sevinirim Allah razı olsun saygıldar… :)

   • ayetel kürsi felak ve nas suresi korunmak için inmiştir ve her zaman her yerde okunabilir insanların her yerde bu duaya ihtıyacı olabilecegınden abdessız hatta gusul abdessız dahi okunabılır ….allah cc zamandan ve yerden münehzehtir

 7. selam herkese arkadaslar ayet el kürsi cinleri ve şeytanları okuduğunuz zaman onları yakar kavurur uzaklaşırlar düşmana galip gelmek içinde okunur cesaret verir allahu tealanın insana verdigi bir hazinedir bu

 8. ben ilk defa öğrendim bunları inş doğrudur çok faziletliymiş gerçi etrafdan duynuştum gerçekmiş işte allah bize o kadar gizli- acık nimet veriyor biz elimizle itermiş gibi kabul etmiyoruz bunlar bir parçasıdır allah ın hediyesidir bence

 9. selam olsun herkese okuyordum ama tam iyi bilmiyordum şimdi ögrendim okuyorum anlamınıda biliyorum allahım bizi büyük dualarından uzaklaştırmasın …amin

 10. allahım bize bu kadar büyük mucizeleri vermişte biz neden yapmayalım allahu taalanın bizim duamıza ihdiyacı yok bizim onun böyle büyük dualara ihdiyacımız var allahım bizi ayetelkürsi,deki duana layık olmamızı nasip eyle. aminnnnnnnnnnnn

 11. allaha şükürler olsun. içimde çok sıkıntı vardı sabahtan beri ayetel kürsi yi okuyorum şuan içim huzurla dolu çok şükür ya Rabbim

 12. Ayetel Kürsi yi okuyorum inanın huzur buluyorum..işlerim açıldı tüm kötülüklerden kurtuldum..Güzel Allah ım sen nelere kadirsin..

 13. selam ben su anda cok zor durumdayim ama elhemdurullah namaza basladim sonunda cok mutluyum ama cok buyuk sorunum var yarindan itibaren okuyucam ayetler kursiyi ve inaniyorum ki hersey duzelicek ALLAHIN rizasiyla paylasim icin tesekkurler

 14. ayetel kursu herseye kadırdır ben önce namaz kılmazdım kıldıktan sonra işlerım yoluda gıtti namazımı kıldıktan sonta allaha şükürler olsun hamd etmeyi ögrendik sizdende Allah razı olsun…

 15. ayetel kürsiye candan inananlar ve candan dua edilirse kabul olur bi keresinde akşam kardeşimle birlikte cibs almaya gitmiştik ve o esnada bi adam yanımıza yaklaşıyodu ki tam o sırada ayetel kürsiyi okudum ve o adam yoluna devam etti yeminle söylediklerim gerçek düzmece filan ddeğil yani sizde zor durumlarınızda ayetel kürsiyi okuyun görün bakim ne oluyomuş

 16. Merhaba, cok ciddi büyük ve o kadar da vahim bir yazim hatasina dikkatinizi cekmek istiyorum. Yukarida Ya Ali´diye belirtilen Güzel isim aslinda ” Ya Aliy” olarak düzeltmenizi istirham ederim. Asli ise El-Aliy´dir. Saygilarimla

 17. ALLAH razı olsun bundan sonra daha çok okurum..bide 6 tane ayetel kürsü okuyup etrafınıza üferseniz ve düşmanınızın üzerine yürürseniz sizi göremez diyorya gerçekten ALLAH ım sen nelere kadirsin denilcek cinsten tabi daha önce uygulayan varmıdır bu gerçekmidir bilinmez…

  • evet gerçek oldugundan hiç şüpheniz olmasın çok yakınım bu durumu yaşadı ve gördük allah o beladan kurtardı ayetel kürsi sayesinde ayetel kürsi kuranı kerimdeki en faziletli duadır…

 18. Ayet-el Kürsinin bukadar anlamı olduğunu bilmiyordum.kötülüklerden koruduğunu biliyordum.Ama yine herzaman okurdum.Şimdi daha fazla okuyorum.Allah razı olsun.Teşekkürler…

 19. ayetel kürsi nin bu kadar fazileti olduğunu bilmiyordum..gerçekten teşekkür ederim allah razı olsun yayınladığınız için..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s